Strefa właściciela Strefa inwestora
Zarządzanie najmem w ramach Aparthotelu
Aparthotele | 29 września 2023 | INA

Posiadanie nieruchomości przeznaczonej na najem krótkoterminowy jest obecnie postrzegane jako jedna z najbardziej atrakcyjnych inwestycji.  Jednym z kluczowych czynników sukcesu w tej dziedzinie jest prowadzenie efektywnych działań związanych z zarządzaniem najmem, których wynikiem jest osiągnięcie oczekiwanej rentowności. Powierzenie apartamentu operatorowi zarządzającego najmem w ramach jednej inwestycji, sprawia, że dana jednostka staje się częścią spójnego, ustandaryzowanego obiektu, w których świadczone są wysokiej jakości usługi noclegowe z zachowaniem hotelowych standardów.

Operator zarządzający najmem w dedykowanej inwestycji tworzy markę i buduje wizerunek obiektu  na noclegowej mapie Gdańska. Zarządzając pakietem nieruchomości operator posiada zdecydowanie większy budżet marketingowy w porównaniu do zarządzających pojedynczymi jednostkami. Operator posiada większe zasoby, aby promować nieruchomość w sposób skuteczny; to oznacza dostęp do platform rezerwacyjnych, umiejętność tworzenia atrakcyjnych ofert, oraz zdolność do osiągania większego zasięgu wśród potencjalnych gości. Profesjonalny zarządzający posiada specjalistów, którzy potrafią efektywnie planować i realizować kampanie marketingowe oraz aktywnie zarządzać ceną najmu, co zwiększa widoczność nieruchomości, przyciąga większą liczbę gości, kreuje unikatową markę obiektu oraz buduje pozytywny wizerunek inwestycji nie tylko w Internecie.

Ze względu na zarządzanie grupą apartamentów oraz posiadanie dedykowanej recepcji dla Gości, oferta noclegowa może być kierowana do firm, korporacji, czy biur podróży, dla których ważne są powtarzalne, wysokie standardy świadczonych usług noclegowych, jak również świadczenie usług dodatkowych na miejscu. Ze względu na kompleksowość usług i spełnienie standardów wymaganych przez firmy i touroperatorów, operator zawiera umowy korporacyjne z przedsiębiorstwami, co przyciąga stałych Gości na dłuższe okresy. Dla inwestycji oznacza to stabilne źródło przychodów i możliwość zminimalizowania sezonowych wahań wypełnienia.

Grupowanie ofert poprzez podział apartamentów na dane kategorie, wyróżniające się określonymi standardami jest odpowiedzią na oczekiwania Gości, którzy mogą dobrać apartament do swoich potrzeb. Usystematyzowana różnorodność ofert sprawia, że obiekt jest odpowiedzią na potrzeby szerokiego grona odbiorców.

Praktyka zarządzania przychodami (Revenue Management) pozwala na dynamiczne dostosowanie cen w zależności od popytu. Operator wykorzystuje zaawansowane narzędzia do analizy rynku, co prowadzi do maksymalizacji zysków. Sprawdzony operator nieruchomości ma wiedzę i doświadczenie potrzebne do skutecznego zarządzania najmem krótkoterminowym. Zarządzający świetnie orientuje się w bieżącym rynku, trendach, oraz posiada wiedzę, jak dostosować się do zmieniających się warunków.  Operator dostosowuje ceny i warunki wynajmu w zależności od sezonu, wydarzeń specjalnych czy długości pobytu. To zwiększa atrakcyjność nieruchomości i pozwala na optymalizację przychodów.

Dzięki profesjonalnemu zarządzaniu nieruchomościami, inwestycje osiągają wyższą rynkową pozycję. To oznacza, że nieruchomość jest bardziej konkurencyjna i może pozyskiwać gości w cenach premium. Dzięki działaniu w grupie pozycjonowanie obiektu w sieci jest łatwiejsze a wyniki zauważalne w porównaniu z zarządzaniem pojedynczymi inwestycjami.

Wysokiej jakości obsługa z recepcji jest kluczowa dla komfortu gości. Operator nieruchomości zapewnia profesjonalne wsparcie 24/7, co podnosi jakość pobytu i zwiększa szanse na pozyskanie pozytywnych recenzji. Sprawdzony operator zapewnia obsługę w recepcji, która przestrzega wysokich standardów hotelowych. Wykwalifikowany personel reaguje na potrzeby gości, odpowiadając na pytania, oraz rozwiązując ewentualne problemy. Profesjonalna recepcja nadaje inwestycji standard, który do tej pory był zarezerwowany wyłącznie dla hoteli. 

Operator oferuje model biznesowy, w którym pokrywa część kosztów, takich jak utrzymanie, czyszczenie czy drobne naprawy części wspólnych. Dla inwestora oznacza to oszczędność przy jednoczesnej zwiększonej dbałości o części wspólne.

Goście odwiedzający obiekt zarządzany przez dedykowanego operatora nie rozróżniają części wspólnych od odwiedzanych apartamentów. Dla Gościa operator zarządza całym budynkiem. Mając tego świadomość operator dba nie tylko o standard w apartamentach ale również wyróżnia się dbałością o części wspólne, współpracując z administracją czy firmą sprzątającą części wspólne.

Zarządzanie najmem krótkoterminowym to atrakcyjna inwestycja, a profesjonalni operatorzy nieruchomości potrafią zwiększyć jej efektywność. Dzięki większym budżetom marketingowym, ofertom korporacyjnym, strategii grupowania ofert, dynamicznemu zarządzaniu przychodami, wysokiej rynkowej pozycji, obsłudze z recepcji i współdzieleniu kosztów, inwestorzy mogą czerpać zyski z tego rozwijającego się rynku. Kluczem do sukcesu jest partnerska współpraca z doświadczonym operatorem nieruchomości.