Strefa właściciela Strefa inwestora
Plac Wolności 6 Poznań – rozpoczęcie współpracy
Raport | 20 stycznia 2022 | INA

Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę z deweloperem Inwestycje Wielkopolski. Obecnie wspieramy i współpracujemy przy realizacji, sprzedaży i zarządzaniu apartamentami w inwestycji Plac Wolności 6. Nieruchomość zostanie dołączona do sieci City Break.

Budynek Plac Wolności to niewątpliwie okazja dla Inwestorów. Atrybutem inwestycji jest jego lokalizacja. Plac Wolności jest jednym z najpopularniejszych i ważniejszych części Poznania. Bliskość uczelni, biblioteki, instytucji kulturalnych i lokali usługowych jest autem dla podróżujących w celach turystycznych jak również jest świetną alternatywą dla studentów szukających komfortowego miejsca do przedłużonego pobytu w Poznaniu. Inwestycja wpisuje się w historyczną architekturę miasta, dzięki przebudowie istniejącej już kamienicy zachowany zostanie unikalny charakter Placu. Do sprzedaży przeznaczonych jest 259 lokali o charakterze inwestycyjnym z przeznaczeniem pod wynajem o powierzchni od 17 do 22 m2. Projekt ma zostać oddany w I kwartale 2023 roku.

Wyróżnikiem inwestycji jest historyczny charakter z nowoczesnymi udogodnieniami. W budynku znajdować się będą punkty usługowe, restauracje, pralnia, sala konferencyjna z przeznaczeniem do co workingu, strefa wypoczynku. Dodatkowo inwestycja posiadać będzie nowoczesne rozwiązania energooszczędne tj. panele fotowoltaiczne, monitoring zużycia mediów i zdalny system sterowania temperaturą oraz wyposażona będzie w system bieżącego podglądu zużycia mediów.

W celu maksymalizacji bezpieczeństwa cała inwestycja będzie monitorowana oraz wprowadzony zostanie system kontroli dostępu do obiektu.

Niewątpliwym atutem będzie klimatyzacja w każdym apartamencie oraz 4 windy na siedmiokondygnacyjny budynek, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja Plac Wolności 6 jest przygotowywana przez dewelopera Inwestycje Wielkopolski, który funkcjonuje na runku od 25 lat. Deweloper specjalizuje się w rewitalizacjach zabytkowych kamienic oraz tworzeniu inwestycji w najlepszych częściach miasta Poznania.

Dzięki współpracy nawiązanej od wczesnych etapów projektowych, mieliśmy przyjemność wspierać dewelopera w kwestii wyposażenia, projektowania apartamentów oraz podczas tworzenia koncepcji operacyjnej w inwestycji.

Projekt inwestycyjny należeć będzie do sieci City Break. To sieć łącząca aparthotele zlokalizowane w najlepszych lokalizacjach w miastach a apartamenty przeznaczone są na najem krótkoterminowy oraz przedłużony w systemie Longstay.

Współpraca od wczesnego etapu realizacji inwestycji pozwala nam na dokładną analizę rynku oraz rentowności inwestycji. Inwestycje w nieruchomości przeznaczone na najem krótko terminowy wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Profesjonalnie zarządzane stają się długofalową bezpieczną lokatą środków. Dla naszych klientów oferujemy szereg korzyści za którymi przemawia doświadczenie i profesjonalne podejście do tematu osiąganych wyników oraz zarządzania apartamentem.

W każdym projekcie, w którym uczestniczymy oferujemy wieloetapowe doradztwo w fazie projektowej czy sprzedaży aż do momentu odbioru nieruchomości przez inwestorów i rozpoczęciu zarządzania apartamentami opartym na naszej wiedzy i doświadczeniu. Decydując się na udział w projekcie poddajemy analizie szereg czynników, które służą nam za determinanty i określają kierunek działania, a po postanowieniu rozpoczęcia współpracy, z pełnym zaangażowaniem i długoletnimi perspektywami rozwoju realizujemy zobowiązania wobec naszych klientów. Naszą misją jest maksymalizacja zysku poprzez jednoczesną dbałość o stan nieruchomości. Z sukcesem realizujemy kolejne projekty aparthotelowe dzięki wprowadzaniu hotelowych standardów tj. obecności w inwestycji działu recepcji i sprzedaży aparthotelowej, działu Służby Pięter czy działu technicznego.